Додані статті до розділу "Київський Патріархат", що присвячений розколу в українському Православ'ї:
Відбулось храмове свято у Свято-Миколаївській церкві села Панфили та Свято-Миколаївській церкві села Лозовий Яр.
На свято Введення Пресвятої Богородиці у селі Шевченкове Яготинського району було освячене місце і закладено камінь у підмурівок каплиці на честь святого Архистратига Божого Михаїла, яку тут планується збудувати. Молебень проводили протоієрей Василій Богодєєв, благочинний Яготинський і Згурівський, та протоієрей Георгій Бойко, настоятель Свято-Покровського храму села Лемешівка. Будівництвом займатиметься отець Георгій.
Настоятель храму Свято-Пантелеймонівсього жіночого монастиря міста Києва (Феофанії) Серафим (Дем’янів) висвячений у єпископа з титулом Яготинський. Хіротонія відбулась у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.
Владика Серафим родом з Галичини (село Зозулинці Тернопільської області). До служіння у Феофанії був настоятелем храмів у м. Бахмач (Чернігівська область) та смт. Баришівка (Київська область), відроджував Свято-Преображенський Гошівський монастир на Івано-Франківщині.
Єпископ Серафим став вікарним архієреєм Київської Митрополії, тобто єпископом-помічником Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира (Сабодана). Його місцеперебуванням призначено Київський Свято-Пантелеймонівський монастир міста Києва.
Православні Яготинщини були приємно здивовані цією подією. Сподіваємось, що яготинське вікаріатство (фактично, просто титул) у майбутньому перетвориться на повноцінну єпархію з кафедральним собором у місті Яготині.
Предстоятель Української Православної Церкви освятив Свято-Духівський храм у селищі Усівка Згурівського району. Згурівський та Яготинський райони утворюють одне благочиння, яке очолює протоієрей Василій Богодєєв.
Після чину освячення Блаженніший Владика звернувся до віруючих зі словом привітання: «Відтепер всі, хто переступатиме поріг цього чудового храму, зможуть піднести молитви до Господа, потрудитись серцем і душею та освятитись благодаттю Святого Духа».
На згадку про знаменну подію він подарував храму ікону Пресвятої Трійці та подякував усім тим, хто допомагав при зведенні цієї святині. Так, за заслуги перед Українською Православною Церквою ініціатор будівництва та головний благодійник Василь Цвик був нагороджений орденом рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня. Також Митрополит Володимир благословив усіх прихожан іконами святої великомучениці Варвари.
Свято-Духівська церква будувалася протягом року. Окрім красивого і теплого храму, на території зведено дерев’яну дзвіницю, яка гучним передзвоном закликає віруючих на богослужіння.
Цього дня, дорогою до Києва, Предстоятель також відвідав Свято-Успенський жіночий монастир села Райківщина Яготинського району.
Джерело: orthodoxy.org.ua
У місто Яготин з міста Білгород-Дністровський (Одеська область) прибули для поклоніння мощі св. вмч. Йоана Сочавського, Нового. Св. Йоан вважається покровителем підприємців.
Мощі прибули до Києва на запрошення настоятеля Свято-Введенського монастиря архімандрита Даміана. Потім, на прохання Свято-Успенського монастиря та ігумена Трохима були привезені для поклоніння і в місто Яготин на місце, де в майбутньому планується звести капличку на честь святого Йоана Сочавського. Вже кілька років триває бюрократична тяганина, що потрібна для отримання усіх необхідних дозволів для початку будівництва неподалік залізничного вокзалу.
Молебень біля мощей очолив священик з Білгород-Дністровського. Йому співслужили протоієрей Олег Наслудов, настоятель Свято-Миколаївського храму села Панфили, та ігумен Трохим (Крикун), настоятель Свято-Успенського храму Райківщинського монастиря.
У Свято-Пантелеймонівській лікарняній каплиці міста Яготина проводяться роботи зі зведення бані та купола.
Священний Синод Української Православної Церкви призначив настоятельницею Райківщинського Свято-Успенського жіночого монастиря монахиню Наталію (Богодєєву) з возведенням у сан ігумені.
Матушка Наталія (у миру - Світлана Богодєєва) до призначення ігуменею тривалий час була послушницею Свято-Покровського жіночого монастиря міста Києва.
Напередодні виборів стараннями яготинської районної державної адміністрації і
за сприяння губернатора Київської області В.І.Ульянченко обласною
держадміністрацією було виділено 1 мільйон гривен на продовження будівництва
Свято-Троїцького собору міста
Яготина.
Для завершення зведення стін та встановлення купола необхідно ще півмільйона
гривен.
Канонічного православного собору на честь Святої-Трійці немає ось вже 71 рік, з часу руйнування комуністами храму у 1936 році. Православна Свято-Троїцька община, що була зареєстрована у 1992 році, згодом змінила свою назву на Свято-Покровську, оскільки приміщення для богослужінь було виділено у зовсім іншій частині міста, а не поряд зі зруйнованим собором. Наприкінці 1990-х свою Свято-Троїцьку общину створив і “Київський Патріархат” (їм вдалось отримати приміщення безпосередньо біля собору), але, на жаль, ця організація не є частиною Вселенської Православної Церкви.
Здавна цей день є храмовий святом у історичному районі міста Яготина - Лісняках. Колись це було окреме село зі Свято-Різдва-Богородицьким храмом. Нині діючого канонічного православного храму на честь свята немає, але православні віруючі традиційно відзначають цей день у Свято-Покровському храмі, який розміщений саме у Лісняках.
Була відслужена Літургія, молебень та здійснено хресний хід навколо місця будівництва нового храму.
Відбулось освячення нещодавно встановлених поклонних хрестів у селі Сулимівка.
Спочатку відбувся молебень у Свято-Стрітенському храмі села, що включав молитви за тих, хто навчається - чимало учнів Сулимівської школи відвідали свято з цієї значної для села події разом з учителями.
Опісля віряни вирушили хресним ходом від церкви до поклонного хреста на перехресті центральної вулиці Сулимівки та дороги до села Лозовий Яр.
Майстерно виготовлений дерев’яний хрест стане окрасою села. Біля новозведеного хреста собором духовенства було відслужено водосвятний молебень.
Богослужіння проводили: благочинний Яготинський і Згурівський, митрофорний протоієрей Василій Богодєєв;
протоієрей Сергій Кисельов, настоятель Свято-Стрітенського храму села Сулимівка;
протоієрей Олег Наслудов, настоятель Свято-Миколаївського храму села Панфили; протоієрей Георгій Бойко, настоятель Свято-Покровського храму села Лемешівка та Свято-Пантелеймонівської каплиці міста Яготина.
Незважаючи на робочий день, на молебні було присутньо багато людей - як жителів села, так і приїжджих .
Після молебня було здійснено чин освячення хреста і священики висловили сподівння, що встановлені хрести сприятимуть відродженню духовності у селі та околицях, освячуватимуть і землю, і людей, що тут живуть. Як св. Володимир, хрестячи Русь, встановив хреста, так і тепер встановлення хрестів символізує духовне пробудження народу і закликає його до повернення у Церкву.
Опісля священики вирушили на інший бік села, щоб освятити ще один хрест, який був встановлений на в’їзді до села з боку Жоравки. Там вже чекало кілька людей, що не змогли прийти на головний молебень у центрі села, оскільки Сулимівка дуже довге поселення.
Після завершення освячення відбулась святкова трапеза у сільській їдальні.
Престольне свято у Свято-Успенському жіночому монастирі села Райківщина, Свято-Успенському храмі села Фарбоване (Яготинський район) та Свято-Успенському храмі села Стара Оржиця (Згурівський район). Також це храмовий день і в ряді інших сіл благочиння.
Відбулись святкові богослужіння у храмах району, а у селі Богданівка - храмове свято.
Богданівський Свято-Петропавлівський храм лише починає відроджуватися та й свято припало на робочий день, тому людей було небагато, та все ж, як сказав Господь: "де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них" (Мв. 18, 20). Після святкового богослужіння відбувся водосвятний молебень і хресний хід.
До свята на нашому сайті розміщено статтю про Свято-Петропавлівський храм села Богданівка.
Відбулась закладка каменя у фундамент будівництва великого хлібо-приймального пункту в м. Яготині, що зводитимуть сербські інвестори. Такий пункт буде лише другим в Україні.
Для освячення місця будівництва було запрошено настоятеля Свято-Миколаївського храму села Панфили - протоієрея Олега Наслудова. Представники сербської компанії спершу обережно віднеслись до священика і, здавалось, прагнули уникнути освячення. Отець Олег поцікавився, у чому причина цього. Серби відповіли, що їм добре відома ситуація в Українському Православ’ї, існування в Україні розкольників та уніатів, і вони, як православні, не можуть приймати участь у цих “богослужіннях”. Отець Олег запевнив, що він представляє канонічну Українську Православну Церкву, що є повноправною частиною Вселенської Православної Церкви, перебуває у молитовній єдності з Руською Православною Церквою та всіма іншими Помісними Церквами, у тому числі й Сербською. Після цього сербські підприємці та працівники помітно зраділи, взяли благословення у батюшки та прийняли участь у молебні, який отець Олег служив за сербським требником. Поведінка інвесторів неабияк здивувала місцеву владу, яка навіть збиралась запросити на освячення представника “Київського Патріархату”.
Ця подія переконала усіх присутніх у тому, що в Україні існує лише одна Православна Церква, що визнається православними усього світу, і вкотре засвідчила міцну єдність між віруючими різних Помісних Православних Церков у єдиній Христовій Церкві.