Свято-Успенський жіночий монастир села Райківщина

Українська Православна Церква, Київська Митрополія.

Історія

Хрест на в'їзді до села Райківщина

Коли було засноване село Райківщина точно не відомо, але в 1859 році тут проживало вже 536 осіб. У селі була церква, але коли її збудували і на честь кого освятили теж точно не відомо. За неперевіреною інформацією це була церква на честь Іоанна Предтечі.

У 2002 році у селі Райківщина було відкрито Свято-Успенську парафію Української Православної Церкви. Для богослужінь було надано у користування на 49 років приміщення дитячого садка, що не використовувалось. Настоятелем призначено ієромонаха Трохима (Крикуна), насельника Свято-Введенського монастиря міста Києва. Згодом було вирішено на базі парафії створити жіночий монастир.

Історія Свято-Успенського монастиря тільки розпочинається. 26 липня 2005 року Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив рішення благословити відкриття Свято-Успенського монастиря у селі Райківщина Яготинського району. Відтоді і почалось будівництво та облаштування обителі під керівництвом отця Трохима (Крикуна).

Улітку 2007 року в монастирі прийняла чернечий постриг послушниця Світлана Богодєєва (з іменем Наталія). Монахиня Наталія до постригу тривалий час була послушницею Свято-Покровського жіночого монастиря міста Києва.

18 жовтня 2007 Священний Синод Української Православної Церкви призначив настоятельницею Райківщинського Свято-Успенського жіночого монастиря монахиню Наталію (Богодєєву) з пізнішим возведенням у сан ігумені.

У грудні 2007 року, після завершення будівництва монастиря, ігумен Трохим (Крикун) був переведений на служіння до села Щасливе (Бориспільський район), де розпочав будівництво Свято-Миколаївського храму.

Настоятелем Свято-Успенського монастиря було призначено отця Василія. 

29 травня 2008 році Блаженнійший Володимир (Сабодан), митрополит Київський і всієї України освятив архієрейським чином головний престол монастиря. Монахиня Наталія була возведена у сан ігумені. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужив єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко), представники київського духовенства, благочинний Яготинський і Згурівський протоієрей Василій Богодєєв, священики благочиння - настоятель Свято-Покровського храму міста Яготина протоієрей Віталій Іванкін, настоятель Свято-Стрітенського храму села Сулимівка протоієрей Сергій Кисельов, настоятель Свято-Покровського храму села Лемешівка та Свято-Пантелеймонівської каплиці міста Яготина протоієрей Георгій Бойко, настоятель Свято-Вознесенського храму села Жовтневе (Згурівський район) протоієрей Костянтин Муштін, другий священик Свято-Покровського храму міста Яготина ієрей Олександр Попов, нинішній настоятель Свято-Успенського храму Райківщинського монастиря отець Василій та інші.

Освячення Свято-Успенського монастиря

Після освячення настоятелем храму було призначено ієрея Олександра Попова, який до цього був тимчасовим другим священиком Свято-Покровського храму міста Яготина. Отець Олександр є кандидатом богословських наук і, окрім служіння в Райківщині, викладає канонічне право у Київській духовній семінарії.

Хід будівництва

За рік була проведена значна робота. У серпні 2006 розпочато будівництво брами з дзвіницею.

Будівництво брами у Свято-Успенському монастирі

У жовтні-листопаді встановлено головний купол храму.

У листопаді 2006 встановлено хрест на куполі храму. Це Антоніївський хрест з паростками виноградної лози, що символізує паростки християнської віри, які розповсюджуватиме обитель.

Купол Свято-Успенського монастиря села Райківщина

У січні 2007 року встановлено купол на дзвіниці, та завершено більшу частину зовнішніх робіт.

Влітку 2007 року будувались келії, велись внутрішні роботи та завершувались роботи над дзвіницею. 

Свято-Успенський монастир села Райківщина

Вже за керівництва отця Василія до освячення у травні 2008 року було завершено зовнішні оздоблювальні роботи.

Свято-Успенський монастир села Райківщина 

 

Престольні свята

28 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці.

29 серпня - ікони Божої Матері "Милостива".

Храми

Свято-Успенський храм

Ієромонах о. Трохим (Крикун) під час богослужіння (2007)

Священнослужителі

2002-2007 - Ігумен Трохим (Крикун)

2007-2008 - о. Василій

2008-нині - Ієрей Олександр Попов

Святині

Головною святинею монастиря є чудотворна ікона Божої Матері "Милостива", що прославилась зціленням жіночого безпліддя та інших хвороб. Ця ікона є списком з кіпрської ікони "Тріодоітісса".

Розклад богослужінь (може змінюватись)

Субота: 16.00

Неділя: 8.30

Відбуваються служби і в будні (необхідно уточнювати).

Чтець Андрій під час служби

Адреса

Київська область, Яготинський район, село Райківщина, вул. Перемоги 20.

Тел. 36-9-96.

17 липня 2008

 

< Храми Яготинщини

< На головну