Свято-Петропавлівський храм села Богданівки

Українська Православна Церква. Київська єпархія. Настоятель храму - ігумен отець Мойсей.

Свято-Петропавлівський храм села Богданівка

Історія

Село Богданівка було засноване 1730 року переяславським комендантом Яковлевим. Згодом селом заволодів Василь Танський, за якого тут жило кілька сімей у двох хатах. Наступним власником села став полковник Богданов, який заселив його людьми, через що село й отримало назву від його прізвища. У 1761 році тут жило 58 сімей у 36 будинках. 1766 року село перейшло до казни. 1849 року у Богданівці налічувалось 100 дворів з 841 жителем. У 2006 році населення складало лише 648 осіб.

Свято-Петропав-лівський храм був збудований у селі Богданівка у 1896 році. Парафія відносилась до четвертого благочинного округу Полтавської єпархії Руської Православної Церкви. Це була дерев’яна холодна церква на кам’яному фундаменті з дерев’яною дзвіницею. Поряд з церквою була церковна сторожка та церковна бібліотека. У 1902 році священик отримував 300 рублів на рік, а псаломщик - 100 рублів. Парафіян налічувалось 1845 осіб. З 1899 року священиком був Ігнатій Успенський, а старостою Йоаким Косминович Січкар.

У 1912 році священиком Свято-Петропавлівського храму був Іоанн Миколайович Плохотін, псаломщиком - Євфимій Феодорович Крем’янський, церковним старостою - селянин Максим Косминович Прохоренко.

Під час революції жителі Богданівки підтримали радянську владу, особливо активними були “бідняцькі маси”.

Церква була закрита, вірогідно, за часів гонінь у 1930-х роках. Будівля простояла до Другої світової війни, під час якої вщент згоріла.

Довгий час Богданівка була без храму, доки не відкрили нову церкву у 2002 році.

Приміщення для храму було виділено у колишній бані. Це ображає частину селян, які вважають, що для церкви слід було  знайти більш підходящий будинок (тим більш, що в селі були такі невикористовувані споруди). Проте влада розпорядилась саме так, і треба дякувати їй хоч за це. З іншого боку це символічно: раніше приміщення слугувало тілесному очищенню людей, а нині слугує їхньому духовному очищенню, що значно важливіше і так необхідно для всіх нас.

Настоятелем був призначений отець Михаїл. Проте після двох років служіння він був позбавлений настоятельства і заборонений у служінні. Після відсторонення від настоятельства у Богданівському храмі, отець Михаїл, замість того, щоб понести покаяння і виправити свої вчинки, пішов іншим, легшим, шляхом - перейшов до розкольницької організації "Київського Патріархату" ("церкви", що була створена 1992 року теж забороненим у служінні і позбавленим сану монахом Філаретом (Денисенко), який проголосив себе "Патріархом"). Там приймають усіх, кому не знаходиться місця у канонічній Церкві через негідне християнина життя. Хоча, як показує яготинська історія, потім самі ж філаретівці жалкують про прийняття "перебіжчиків": наприклад, священик Ілля Баценюк, що перейшов у розкол у 1992 році (разом з храмом Різдва Богородиці у Яготині) коли його збирались позбавити настоятельства, згодом продав частину церковної землі та втік, за що був ще раз заборонений вже у "Київському Патріархаті". Нині "отець" Михаїл служить у філаретівській общині у Кулябівці.

З 2004 року настоятелем храму призначено ігумена Мойсея, насельника Києво-Печерської Лаври. За час його настоятельства вдалось привести до ладу принаймні внутрішній інтер'єр храму. Завдяки жертводавцям створено гарний іконостас, кіот для шанованої ікони та раку для мощей.

У храмі планується створити ще один престол - святої великомучениці Катерини, небесної покровительки відомої богданівчанки Катерини Білокур. Будівля достатньо простора і дозволяє це. Також планується звести на даху купол.

Настоятель і парафіяни прагнуть у майбутньому збудувати новий типовий храм, але поки що не вдається знайти жертводавців.

 

Святині

У храмі знаходиться місцевошанована ікона Спасителя, що збереглась зі старої церкви. Коли її принесли до храму, вона була зовсім чорна, але згодом оновилась.

 

Розклад богослужінь

Ранкове богослужіння: 8:00

Літургія: 9:00

Вечірнє богослужіння

 

Настоятелі

З 1899 року і після 1902 року — священник Ігнатій Успенський.

У 1912 році — священник Іоанн Плохотін.

2002-2004 - отець Михаїл, що був відсторонений від настоятельства за порушення і згодом перейшов у розкол.

2004-нині - ігумен отець Мойсей.

Отець Мойсей - насельник Києво-Печерської Лаври. Родом він з Львівщини, де Православ'я перебуває нині у дуже важкому стані, переслідуване уніатами і розкольниками. Уся родина отця Мойсея пов'язала своє життя зі служінням Церкві, батько і брати теж прийняли чернецтво.

Ігумен отець Мойсей, настоятель Свято-Петропавлівського храму села Богданівки

 

Місцезнаходження

Храм знаходиться неподалік центру села Богданівки.

Храм св. Петра і Павлі у селі Богданівка

Дмитро Кузьменко

13 липня 2007