Новини за І півріччя 2006 року

30 червня 2006

Пройшло богослужіння та освячення води на джерелі святої Параскеви у селі Ничипорівка.

Свята Параскева П'ятниця

Ця криничка є місцевошанованою святинею Яготинщини. Точно невідомо, коли люди почали її шанувати. За переказом одній матері, що мала сліпу дитину, являлась уві сні жінка і радила зводити дитину до джерела та вмити її там. Це траплялось кілька разів і, зрештою, мати пішла туди з дитиною. Там на дереві знаходилась ікона святої Параскеви, у котрій мати і впізнала жінку, що їй з'являлась. Дитина прозріла і відтоді цю криничку стали називати джерелом святої Параскеви.

За часів комуністичного режиму богоборча влада неодноразово засипала джерельце гноєм, переорювала дороги до нього. Але православні священики, зокрема панфильський батюшка отець Олег Наслудов, та віруючі люди щоразу розчищали криничку, і зберегли її для нащадків.

Кілька років тому місцева і районна влада (що майже не змінилась з комуністичних часів) збудувала там каплицю, але її передали не православним, а релігійній організації УПЦ-КП (філаретівцям).

Цього року богослужіння проводили обидві конфесії, все пройшло мирно, як і має бути між християнами. (Нагадаємо, що минулого року бойовики УНА-УНСО спровокували конфлікт). Неприємно лише те, що районна газета "Яготинські вісті" у статті про цю подію назвала представника УПЦ-КП Димитрія "єпископом УПЦ". Зрозуміло, що ця особа не має ніякого відношення до канонічної Української Православної Церкви.

Православне богослужіння очолював благочинний Згурівський і Яготинський - митрофорний протоієрей отець Василій Богодєєв. Йому співслужили отець Віталій Іванкін (Яготин), отець Олег Наслудов (Яготин) та отець Георгій Бойко (Яготин). Незважаючи на ранній час, службу відвідало багато прочан, не лише з Яготинського, а й з сусідніх районів та Росії.

Освячення води на джерелі Св. Параскеви у селі Ничипорівка Освячення води на джерелі Св. Параскеви у селі Ничипорівка

12-14 червня 2006

Додано інформацію про Свято-Миколаївський храм села Лозовий Яр та доповнено інформацію про Свято-Стрітенський храм села Сулимівка.

Свято-Миколаївський храм села Лозовий Яр Освячення Сулимівського Свято-Стрітенського храму у 1989 році (з архіву о. Сергія)

11 червня 2006

День Святої Трійці - храмове свято у місті Яготині (центральній його частині), незважаючи на відсутність православного храму на честь Святої Трійці.

Яготинський Свято-Троїцький храм було зруйновано комуністичним режимом у 1936 році.

Відбудова Свято-Троїцького храму у Яготині Свято-Троїцький храм міста Яготина

9 червня 2006

Відбулась чергова поїздка яготинських паломників до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

1 червня 2006

Храмове свято у Жовтневому

Село Жовтневе в окремі періоди історії входило до складу Яготинського району, а нині знаходиться у складі Згурівського. Свято-Вознесенський храм було зведено у 1808 році. Поселення тоді називалось Попівка. За двісті років багато чого змінилось - і назва села, і самі жителі, але храм вистояв і нині є одним з духовних центрів Згурівщини.

Свято-Вознесенський храм села Жовтневе (Згурівський район) Храмове свято у селі Жовтневому (Згурівського району)

На храмове свято з'їхались не лише віруючі зі Згурівського та Яготинського районів, а й з Чернігівської та Полтавської області.

Святкову службу очолював благочинний отець Василій Богодєєв, йому співслужили настоятель храму отець Костянтин, а також отець Георгій (м. Яготин), отець Віталій Іванкін (м. Яготин), отець Сергій Кисельов (с. Сулимівка).

Храм має красивий зовнішній і внутрішній вигляд, але особливе враження справляє мелодійний спів на кліросі, що в сільських храмах трапляється нечасто.

Служба завершилась святковою трапезою.

Священики і віруючі на храмовому святі у селі Жовтневе (Згурівський район)

29 травня - 3 червня 2006

У каплиці св. вмч. Пантелеймона біля Центральної лікарні в Яготині завершуються роботи над куполом, попри недостачу коштів. Отець Георгій звернувся до працівників лікарні та православних яготинців з проханням допомогти оплатити завершення робіт та встановлення купола.

Роботи над куполом каплиці св. вмч. Пантелеймона (Яготин)

3 травня 2006

На сайт додано інформацію про чудотворну ікону Божої Матері "Милостива", святиню Свято-Успенського жіночого монастиря села Райківщина. Також дещо доповнено інформацію про храми Яготинщини.

14-16 квітня 2006

Відбулась чергова паломницька поїздка до Почаївської Лаври.

10 квітня 2006

День офіційного відкриття сайту "Православний Яготин".

1 квітня 2006

Відбулась паломницька поїздка до Спасо-Преображенського Мгарського чоловічого монастиря, що неподалік міста Лубни Полтавської області. Паломники побували на ранковому богослужінні, послухали історію створення обителі. Також відвідали скит неподалік монастиря.

Спасо-Преображенський Мгарський монастир Яготинські паломники (натисніть для збільшення)

17-19 березня 2006

Відбулася паломницька поїздка до Свято-Успенської Почаївської Лаври. Яготинські паломники відвідали ранкові та вечірні богослужіння в Свято-Успенському та Свято-Троїцькому соборах, побували в скиту, на могилі Св. Амфілохія, на джерелі Св. Анни.

Свято-Успенський собор Почаївської Лаври Яготинські паломники на джерелі Св. Анни (натисніть для збільшення)

12 березня 2006

На свято Торжества Православ'я у місті Яготин пройшов хресний хід повз місце будівництва Свято-Троїцького храму до каплиці Св. Пантелеймона. Біля каплиці відбувся молебень.

На місці будівництва Свято-Троїцького храму Початок хресного ходу

 

> На головну